Cellco FTTX Conference OFS DAY 2017

13.10.2017

Pierwszy w historii OFS DAY 2017 za nami.

W październikowy "piątek 13-go" w krakowskim Browarze Lubicz odbyło się wydarzenie zorganizowane przez czołowych liderów branży światłowodowej: CELLCO Communications Sp. z o.o. oraz Partner Strategiczny OFS Furukawa LCC.

Wyzwania i rozwiązania wspierające rozwój sieci optycznej FTTX były głównym tematem konferencji.

Jak obniżyć koszt utrzymania infrastruktury światłowodowej - włókna światłowodowe 200 μm

Zastosowanie włókien 200 μm pozwala w istotny sposób obniżyć koszt utrzymania infrastruktury światłowodowej. Włókna 200 μm w kablach i mikrokablach światłowodowych OFS to rozwiązanie pozwalające uzyskać minimalne średnice kabli.

Zaprezentowane zostały rozwiązania "niewidocznego światłowodu" Ez-Bend Invisilight - jako sposób na wymagającego klienta, ceniącego estetykę instalacji światłowodowej.

Jak z sukcesem podłączyć 100% klientów - idealne FTTX dla POPC

W infrastrukturze światłowodowej dla zabudowy jednorodzinnej realizowanej metodą doziemną zwrócono uwagę na słupek RF - rozwiązanie idealne do zastosowań bezstudniowych - skutecznie pozwala operatorom obniżyć opłaty za umieszczenie punktu dystrybucyjnego w pasie drogowym oraz przygotować konkurencyjną ofertę dla klientów.

Podczas pierwszej edycji OFS Day nie zabrakło dyskusji o nowych trendach w sieciach FTTH Neptun Media HOME, dotyczących m.in. zastosowania nowej przełącznicy naklatkowej ARIZONA - pierwszej przełącznicy wykonanej z tworzywa - do rozwiązań systemowych opartych na Kablu Łatwego Dostępu, fanoutach Viper oraz w systemie spawanym.

Pomiary porównawcze sieci światłowodowej

Podczas OFS DAY pokaz pomiarów porównawczych przeprowadziła firma Interlab, zaprezentowano też możliwości najnowszej spawarki światłowodowej Furukawa FITEL S179, która wyznacza najnowsze standardy w dziedzinie zastosowań przenośnych spawarek światłowodowych z centrowaniem do rdzenia.

Networking biznesowy

W niezwykłej przestrzeni Browaru Lubicz miały miejsce inspirujące rozmowy biznesowe i techniczne z przedstawicielami wiodących firm z branży telekomunikacyjnej w Polsce.

Organizator zapowiada kolejne spotkania w ramach OFS DAY.

Technology by:

+48 513 850 001

Cellco Communications Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 30 E
73-108 Kobylanka, POLSKA
tel +48 91 570 52 15
fax +48 91 570 52 49

Zaprojektowano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.